Sekcja bezzałogowców

Sekcja bezzałogowców zajmuje się przede wszystkim tematyką projektowania, budowy i kontrolowania bezzałogowych statków powietrznych.

Obecnie realizowany jest projekt OSA – Obserwacyjny System Antyterrorystyczny który wielokrotnie zajmował wysoką pozycję na konkursie organizowanym w ramach Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych. Ze szczegółami projektu możesz zapoznać się na stronie projektu.

Trwają również prace nad głowicą kamery przeznaczoną dla płatowca projektu OSA. Z tematyką i postępami prac możesz zapoznać się tutaj.

W tym roku postanowiliśmy również opracować projekt pneumatycznej wyrzutni do bezzałogowców. Z tematyką i postępami prac w tej dziedzinie możesz zapoznać się tutaj.

 test

Aktualności

OSA – głowica

Opis projektu głowicy dla OSY

OSA – płatowiec

Opis płatowca OSY

Wyrzutnia BSL

W tym roku zapadła decyzja o opracowaniu projektu wyrzutni dla BSL pozwalającej na start płatowców typu OSA oraz innych o podobnych parametrach. Zasadniczo rozważane są dwa rozwiązania: wyrzutnia pneumatyczna ( Analiza wstępna – wyrzutnia pneumatyczna ) wyrzutnia napędzana gumami ( chętni do wykonania analizy poszukiwani ) Odpowiedzialny za projekt: Mikołaj Sowiński (kontakt) [important]POMOC POTRZEBNA – Nowi …